Вагітність взимку

Холодно, похмура волога погода, короткий світловий день. Не завжди хочеться вилізати з-під ковдри. Зима — непростий період, особливо для вагітних. Коли збивається ритм сну, часто почуваєшся втомленою, у кепському настрої. Однією з причин цього є зниження рівня гормонів, що відповідають за задоволення й бадьорість: серотоніну та мелатоніну. На додачу нестача кисню, вітамінів і збільшена схильність до застуд. Тому майбутнім мамам потрібно посилено дбати про своє здоров’я й емоційний стан.


По-перше, не відміняйте прогулянки. Вагітним жінкам дуже треба гуляти й ловити рідкісні сонячні промені. Це допоможе запобігти кисневому голодуванню, сприятиме виробленню вітаміну D. А денне світло та рух врятує від депресії. При цьому не забувайте тепло вдягатися. Можна купити теплий одяг для вагітних в спеціалізованих магазинах- зараз дуже багатий вибір.


По-друге, забезпечте гарне освітлення в приміщенні. Брак світла погано впливає на настрій. Окрім цього, намагайтеся створити психологічний комфорт там, де проводите багато часу. Оточіть себе квітами, яскравими речами, приємними дрібничками.

По-третє, дбайте про регулярний сон і відпочинок. Вагітній жінці потрібно висипатися.

Також особливо важливим елементом є харчування. Вживайте більше овочів і фруктів, зелень, щоб забезпечити достатній рівень вітамінів, жирну рибу, грецькі горіхи, насіння, крупи, яйця, сир. Іноді дозволяйте собі трохи смаколиків для підняття настрою.


Ще один спосіб гарно провести зиму — підтримання свого емоційного стану. По можливості зустрічайтеся з друзями, відвідуйте приємні для себе місця, а може вам подобаються просто тихі вечори з цікавою книжкою чи фільмом. Уникайте стресових ситуацій, тривожних новин, агресивно налаштованих людей. Спробуйте зайнятися творчою роботою, знаходьте час для саморозвитку. Все це надасть вам нових приємних вражень.9 перегляд0 коментар
  • Facebook
  • Instagram

© 2015-2020 NowaTy