Готуємось до появи в домі малюка

Чи знаєте ви, що вагітні часто у третьому семестрі переживають «синдром гніздування»? Це коли майбутня мама прокидається в один прекрасний день і розуміє, що все в будинку стоїть неправильно, не підготовлено до появи малюка. З’являється бажання перестановки меблів, генерального прибирання з розбором речей, а іноді й взагалі ремонту! Психологи пояснюють цю особливість генетичною програмою, щось на кшталт необхідності в птахів будувати гнізда.

Для того, щоб не перестаратися, варто направити свої прагнення в позитивне русло:

  • підготовка квартири до появи малюка, а саме прибирання, видалення старих й непотрібних речей, особливо тих, що збирають пилюку, чистка всіх текстильних предметів, ремонт пошкоджених ­— дійсно корисне заняття. Добре, якщо у вагітної жінки будуть при цьому помічники.

  • підготовка кімнати, де буде спати новонароджений — одне з найважливіших завдань майбутніх батьків. Бажано, щоб у цьому приміщенні використовувалися екологічно чисті матеріали в оздобленні й предметах інтер’єру. Малюку буде потрібно ліжечко, постіль, візуальні яскраві елементи для раннього розвитку. Бажано, щоб було місце для сповивання, наприклад спеціальний столик. Також матусі потрібне місце для комфортного годування, наприклад диванчик або крісло. Зручно, коли в дитячій є шафа чи комод з необхідним речами, які завжди під рукою.

  • продумати перелік необхідних речей заздалегідь, поки в майбутньої мами є час: від меблів до нічника у спальню. Новонародженому потрібно буде одяг на перші місяці життя, предмети з догляду, пелюшки, ванночка, візок та багато іншого. Якщо батьки не хочуть купувати завчасно, то варто просто намітити речі і скласти перелік покупок. Також сама жінка потребує спеціальних речей для вагітних. Купити одяг для вагітних і на час годування важливо вчасно. Не забувайте про окремий перелік речей у пологовий будинок.

  • окрім комфорту у майбутніх мам часто виникає потреба прикрасити оселю. Це можуть бути нові горщики з квітами, нове простирадло на ліжко тощо. Іноді хочеться щось зробити своїми руками, наприклад, зв’язати килимок чи намалювати картину.

  • спільна підготовка батьків квартири або будинку до появи новонародженого об’єднують сім’ю й приносять радість.

Багатьом вагітним жінкам «синдром гніздування» допомагає втамувати тривогу, дає відчуття, що все під контролем. Головне ставитися до цього розумно.


плаття для вагітних купити в Україні за доступними цінами та гарної якості.

10 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі