Як обрати ім’я дитині


Важливий вибір


З глибокої давнини слов’яни та інші народи вірили, що ім’я людини впливає на його долю, бо відображує його сутність, що воно здатне визначати майбутнє. Це як формула долі, програма життя. Ім’я людини є символом, частиною її особистості. Через ім’я вона проявляє саму себе у світі. Згідно сучасних наукових досліджень впливу імені на свідомість, воно формує внутрішній світ людини, визначає характер відносин з навколишнім світом. Тому обрання імені дитині — це відповідальна і особиста справа батьків.


Традиційний спосіб обрання імені


Здавна існувала культура давати дитині при народженні два імені, одне з яких знали всі — мирське ім’я, а друге лише батьки, священик або шаман для захисту від темних сил. З прийняттям християнства функцію таємного імені стало виконувати ім’я з церковного календарю, де імена святих розташовані за днями й місяцями їх пам’яті. Навіть зараз існує традиція називати новонародженого за підказкою церковного календаря. Та більшість сучасних батьків все ж таки обирають ім’я за власними уподобаннями.


Сучасні способи вибрати ім’я малюку


По-перше, за популярністю імен серед оточення. За даними Мінюсту, 2020 році в Україні найпопулярнішими іменами стали Софійка для дівчат і Артем для хлопчиків. Також серед жіночих імен часто зустрічалися Анастасія, Ганна, Марія, Аліса, Вікторія, Вероніка, Поліна, а серед чоловічих Матвій, Максим, Давид, Микита, Михайло, Данило, Богдан, Андрій, Олександр, Іван та Василь.

По-друге, за значенням. Існує багато тлумачень різних імен за їх походженням, за даними з астрології, нумерології та інших джерел. Якщо батьки довіряють цій інформації, то можна обрати ім’я за бажаними характеристиками.

По-третє, за сімейними традиціями, наприклад, на честь бабусі або іншого родича. Хоча існує багато забобон, пов’язаних з цим способом називати майбутнього члена сім’ї. Особливо, якщо у такого родича була складна чи нещаслива доля.

Ще один популярний спосіб — це витягнути записку. Майбутні батьки пишуть варіанти імен на шматочках паперу, а потім навмання витягають один з них. Це якщо важко визначитись і вирішили довіритись долі.

Дещо схожий спосіб називати різні імена і прислухатися до поштовхів чи ворушінь малюка у животі. На своє ім’я він обов’язково дасть про себе знати.


Відповідальна справа батьків


Зараз існує тенденція до вибору старовинних, незвичних, рідкісних імен своїй дитині. У цьому році у Києві зафіксовані такі жіночі імена, як Ореста, Фрота, Аннаель, Влана, Агата, Глафіра, Гєрда, Фіона, Фея, а в Черкасах — Золушка, Ія, Лада, Марселіна. Серед чоловічих імен зустрічалися Фелікс, Савватій, Ангел, Дімітр, Ілай, Спартак, Азарій, Алімпій, Вільдан, Довуд та інші.

Відомий психолог Ерік Берн сказав: «імена, які дарують новонародженому батьки, часто відображають їх бажання бачити їх у майбутньому таким або інакшим». Але бажано замислитись, чи не буде сильно незвичне або дивне ім’я ускладнювати життя дитині в майбутньому. Не варто обирати імена, що важко вимовляються або на честь знаменитих людей, щоб дитина не стала об’єктом для глузування.

Правильний вибір імені дасть можливість дитині у своєму житті підкреслити її індивідуальність, звучати красиво та милозвучно, подобатись їй самій і успіх.


18 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі